Бътлър поема късно, Хийт удържа Пистънс 118-110 за 11-та победа в 14 мача
AP News | 2024-03-06 | 05:08:34

МАЯМИ (AP) — Джими Бътлър отбеляза 15 от своите 26 точки през четвъртата четвърт, Бам Адебайо и Дънкан Робинсън отбелязаха по 18 и Маями Хийт победи Детройт Пистънс със 118-110 във вторник вечерта.

Тери Розиър вкара 17 точки, Калеб Мартин имаше 15 точки, а Хайме Джакес-младши вкара 11 за Хийт, които се подобриха до 11-3 в последните им 14 мача.

Бътлър влезе в линията за резултат 53 секунди до края, след което вкара тройка при следващото притежание, за да реши нещата за Хийт. Сега Бътлър има поне една открадната топка и една тройка в 14 последователни мача, най-дългата настояща серия в НБА и един мач, който не успява да изравни Рафър Алстън (2004) за рекорда на Хийт.

Кейд Кънингам отбеляза гол 23 за Детройт, който отново изравни с Вашингтон за най-лошия рекорд в НБА - 9-52. Симоне Фонтекио вкара 22 за Пистънс, Джейдън Айви вкара 16, Джейлън Дюрън добави 14 точки, а Исая Стюарт вкара 13.

Маями отново остана без Тайлър Херо (крак) и Кевин Лав (пета), а Джош Ричардсън (рамо) остава аут. Помощ е на път; Хийт се споразумяха за условията във вторник с ветерана гард Пати Милс, като тази сделка вероятно ще бъде финализирана в сряда.

Детройт играе девет от следващите си 10 мача у дома, включително всеки от следващите шест – период, ограничен от последователни мачове срещу Хийт на 15 и 17 март.

Отборите не бяха Не сме се срещали от първата вечер на сезона, победа на Маями със 103-102 в мач, в който Кънингам веднага отскочи от ръба с тройка при сирена. И този беше почти също толкова страхотен за Маями.

На полувремето Маями беше 61-60. Хийт водеха с 10 след първата четвърт, но Детройт контролираше голяма част от втората четвърт, а Пистънс водеха с цели четири в третата – преди Маями да отлепи 15 последователни точки.

Този удар отне само 2 1/2 минути. Розиър направи двойка тройки по време на серия, включително тази, която ограничи избухването и повиши Маями с 80-69 по средата на третата.

Детройт не беше обезпокоен, достигайки едно притежание на топката – три точки или по-малко – седем пъти през останалата част от пътя. Но Пистънс никога не си върнаха преднината; Робинсън вкара тройка, първа за Маями от четвъртата четвърт от 10 опита, при 2:05 минути до края за преднина от 111-105, а след това Бътлър я подпечата с пет поредни точки в последната минута.

Пистънс: Домакин на Бруклин в четвъртък вечер.

Жега: Посещение на Далас в четвъртък вечер.